Wiedza

PIĘKNE, ZDROWE I ZADBANE WŁOSY

Trychologia

Gabinet Trychologii Beaty Hair jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce kosmetyków firmy DSD De LUXE.

Od roku 2006 z powodzeniem pomagamy naszym klientom w walce z dolegliwościami związanymi ze skórą głowy i włosami. Kosmetyki trychologiczne hiszpańskiej firmy DSD de Luxe zawierają bezpieczne, naturalne składniki i substancje aktywne w najwyższym dopuszczalnym stężeniu, które są alternatywą dla leczenia farmakologicznego. Preparaty te pozwalają uzyskać szybkie efekty kuracji skracając niekiedy jej czas o połowę.

Stosowane podczas codziennej pielęgnacji przynoszą wspaniałe efekty likwidujące schorzenia skóry głowy takie jak:

 • wszystkie rodzaje wypadania włosów
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • łojotok
 • łupież
 • łuszczyca
 • łysienie
 • swędząca skóra głowy
 • włosy suche i zniszczone itp.

Każda osoba zgłaszając się do nas ma badaną skórę głowy przy użyciu mikrokamery. Następnie dobieramy indywidualnie odpowiednie preparaty do kuracji trychologicznej. Wszystkie preparaty dostępne są w gabinecie. Kuracje trychologiczne mogą być przeprowadzane indywidualnie przez klienta w domu.

Fakty o łuszczycy i łupieżu

Łuszczyca to jeden z dużych i powszechnych problemów zdrowotnych. Nawet, jeśli łuszczyca uzewnętrznia się na skórze, na której występują symptomy, podstawowa przyczyna tej dolegliwości - jak wykazują badania naukowe - jest bardzo złożona i ma związek z odpornością organizmu. Naukowcy nie zdołali znaleźć właściwej przyczyny łuszczycy. Wygląda jednak na to, że jest ona uwarunkowana genetycznie lub spowodowana brakiem jednego z enzymów. Podobnie jak problemy z nietolerancją laktozy mogą na przykład powodować uczulenie na mleko. Są także osoby uczulone na czekoladę lub masło. wśród innych czynników, które mogą wiązać się z łuszczycą, można wymienić dolegliwości skóry, infekcje, uboczne działanie leków, stres, alkohol, palenie tytoniu i niewłaściwą dietę.

Dokładne poznanie tych problemów pozwala na zastosowanie odpowiednich zabiegów, pomagających pacjentowi pozbyć się swoich kłopotów. Każdy z pacjentów reaguje inaczej na różne zabiegi. Należy znaleźć taki rodzaj zabiegu, który jest najlepszy dla danego pacjenta. Pomaga w tym znajomość przebiegu choroby, określenie stopnia dolegliwości oraz poznanie posiadanego przez pacjenta stylu życia. Po 3 - 4 zabiegach ustaje podrażnienie skóry. Leczenie jest bardzo efektywne i szybkie.

Innym powszechnym problemem zdrowotnym jest łupież. Rozróżnia się łupież suchy i tłusty. Jeśli skóra głowy jest przetłuszczona, łupież przylega do niej i zamyka mieszki włosowe. Wskutek tego korzenie włosów nie otrzymują tlenu i nie mogą właściwie funkcjonować.

Łupież suchy spada na ubranie. Wiele czynników może powodować aktywność bakterii łupieżu, np. działanie chloru stosowanego w basenach. Wśród innych czynników powstawania łupieżu można wymienić stres i infekcje wirusowe.

Bez względu na rodzaj łupieżu zawsze jest dostępna odpowiednia metoda leczenia. Zabiegi z zastosowaniem olejków, rumianku rzymskiego, słodkich migdałów i panthenolu pomagają w złagodzeniu podrażnienia skóry głowy. Stosowane są różne esencje olejowe, lotion i szampon przeciwłupieżowy. Kompleksowe leczenie jest w stanie zlikwidować najgorsze objawy łupieżu w ciągu 6 tygodni. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.

Łysienie całkowite

Alopecia universalis ( łysienie całkowite ) - wypadanie włosów na całym ciele. Trudne do leczenia. Możliwe jest przywrócenie najpierw owłosienia głowy, a następnie brwi i rzęs.

Łysienie głowy

Alopecia totalis ( łysienie głowy ) - utrata włosów na całej głowie. Głowa zarasta włosami, po co najmniej 8 miesiącach zabiegów trychologicznych.

Łysienie plackowate

Alopecia areata ( łysienie plackowate ) - łyse miejsca. Odrost włosów następuje po 3-6 miesiącach. Dolegliwość ta często występuje u kobiet przechodzących klimakterium lub w okresie ciąży. Przyczyną jest stres.

Łysienie rozlane

Może mieć miejsce po przebyciu choroby, być spowodowane przyczynami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi, stresem lub występować na podłożu alergicznym. Odrost włosów następuje po 3 - 6 miesiącach. Nasza praca ma charakter zindywidualizowany. Terapia rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i polega na zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikrokamery. Pozwala ona nam ocenić kondycje włosów, stanu skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia nam dostarczenie białka i minerałów w celu pobudzenia mieszków włosowych i odrostu włosów. Skóra głowy pobudzana jest drogą masażu oraz nacierania różnymi olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego. Stosujemy wyłącznie produkty naturalne, testowane na ludziach pod względem braku działań ubocznych mogących wywołać alergię. Dzięki unikalnym metodom rezultat pojawia się w ciągu trzech miesięcy. Wypadanie włosów w stadium początkowym można zatrzymać już po 10 zabiegach. Przebieg terapii zostaje dostosowany do potrzeb każdego pacjenta i dobrane zostają odpowiednie olejki, minerały i białka w celu oczyszczenia skóry głowy i dostarczenia substancji odżywczych do korzeni włosów. Łysienie plackowate można wyleczyć po 6 -12 miesiącach zabiegów. Udzielamy pomocy w przypadku łysienia typu męskiego ( testosteronowego ) oraz łysienia kobiet w okresie klimakterium, gdy następują zaburzenia hormonalne. Udzielamy także pomocy w przypadku łysienia plackowatego. Przyczyną łysienia plackowatego są zaburzenia w działaniu mechanizmów obronnych organizmu. Mózg może wysyłać fałszywe sygnały w wyniku, których mechanizm obronny powoduje wypadanie włosów. Problemy te powstają przeważnie na tle stresu.

  Twój koszyk jest pusty
   Dodaj kupon